Що буде з курсом долара в Україні: прогноз аналітиків


Що буде з курсом долара в Україні: прогноз аналітиків

Якщо уряд не продовжить співпрацю з МВФ, то гривня може девальвувати до позначки 30 грн/дол. При цьому ймовірний середній за рік курс – 29 грн/дол.

Без співпраці з МВФ можлива різка девальвація, вважає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

Без МВФ призупиниться макрофінансова допомога від ЄС, співпраця зі Світовим банком, деякі програми Європейського банку реконструкції і розвитку.

В результаті, за оцінками Олександра Паращія, країна може недоотримати кілька мільярдів доларів, а курс може опуститися до 29-30 грн/дол. “Основний фактор – наші стосунки з МВФ. Просто на МВФ “зав’язані” великі очікування припливу валюти”, – відзначає експерт.

З таким твердженням погоджується виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Економіст прогнозує, що в 2018-му реально утримати курс до 30 грн/дол. до кінця року.

Відзначимо, в Україні традиційно спостерігається негативне сальдо торгового балансу. Тобто ми імпортуємо товарів і послуг більше, ніж експортуємо. А значить, і витрачаємо доларів більше, ніж отримуємо. Для прикладу, за даними Держстату, за січень цього року різниця між сумою, яку ми отримали, і сумою, яку витратили, склала 284,1 млн дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua