Механічну руку навчили перекладати слова на мову жестів


Механічну руку навчили перекладати слова на мову жестів

Вчені створили механічну руку, яка здатна перекладати вимовлені слова на мову жестів. Її творець Ервін Сміт зазначив, що його розробка «змінить життя спільноти глухих» і стане дешевим персональним перекладачем для них.

Сміт сподівається, що в найближчому майбутньому люди зможуть носити механічну руку з собою в школу, університет і зроблять з неї свого роду персонального перекладача. Механізм роботи пристрою простий: він сприймає людську мову, а потім, перевівши її в текст, перевіряє наявність оновлень для мов з усього світу. Після цього робот може зобразити сказані фрази мовою жестів.

Вчені також відзначають доступність механічної руки – він може бути створений з використанням 3D-принтера і його вартість в цьому випадку не перевищить 400 фунтів. «Те, що ми бачимо зараз – це реальний розрив і бар’єр між глухим співтовариством і світом; наша розробка може зменшити його. Кількість годин, на яку ця спільнота може отримати перекладачів – обмежена», – зазначає Сміт. Розробник і раніше описував свою ідею схожим чином – «щось дешеве, надійне, з можливістю програмувати його різними мовами».

Розробники також розповіли, що спочатку вони намагалися навчити руку показувати символи, а тільки потім їм прийшла в голову ідея з мовою жестів. Для цього їм не треба було повністю копіювати анатомію руки, а лише впровадити в пристрій шістнадцять суглобів. Сміт і його студенти, які працювали над проектом, сподіваються, що, протягом п’яти років рука допоможе більш ніж 70 мільйонам глухих людей в усьому світі, які покладаються на мову жестів. «Це недорога роботизована рука, яка, коли вона буде доопрацьована, може змінити життя всіх людей, які її використовують», – зазначають вони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування