США майже вдвічі збільшили експорт нафти в 2017 році


США майже вдвічі збільшили експорт нафти в 2017 році

Експорт нафти з США зріс майже в два рази в 2017 році в порівнянні з попереднім роком і в середньому склав 1,1 мільйона барелів на добу, показали дані Управління енергетичної інформації (EIA).

Зростання поставок забезпечили збільшення внутрішнього видобутку сировини, розвиток інфраструктури і ціновий фактор, пише EIA.

Торік США також розширили географію експортних поставок – до 37 напрямків у порівнянні з 27 роком раніше.

Основним імпортером американської нафти в США залишилася Канада, але при цьому її частка в сукупному обсязі експорту продовжила знижуватися і опустилася до 29 відсотків у 2017 році в порівнянні з 61 відсотком в 2016-му.

Слідом за Канадою з 20-відсотковою часткою йде Китай.

Поставки нафти в Індію, яка в 2016 року не закуповувала американську сировину, склали 22 000 барелів на добу в 2017-му. Її частка в сукупному обсязі експорту США становила 2 відсотки – вона ділить 10-й рядок з Іспанією.

У грудні 2015 року США зняли заборону на експорт нафти, після чого стали активно нарощувати поставки сировини за кордон.

За рахунок цього частка нафти в загальному обсязі експорту вуглеводнів США досягла 18 відсотків, попередній максимум на рівні 13 відсотків був встановлений в 1999 році.

У своєму березневому огляді EIA прогнозує, що видобуток нафти в США визросте до 11,17 мільйона барелів на добу до четвертого кварталу 2018 року.

За розрахунками відомства, різниця в ціні між бенчмарком на північноамериканському ринку, нафтою WTI і європейським маркерним сортом Brent – спред Brent-WTI – в середньому складе $3,96 за барель в 2018 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування