Без талонів і медкарт: лікарів звільнили від рутинної паперової роботи


Без талонів і медкарт: лікарів звільнили від рутинної паперової роботи

Лікарів позбавили необхідності заповнювати і зберігати стоси паперів щодо пацієнтів. З 13 березня цього року набув чинності Наказ МОЗ України №157, який скасовує відразу сім форм звітної документації та спрощує життя не лише лікарям, але і пацієнтам.

Згідно з новим розпорядженням, дію втрачають форми:

  • № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»;
  • № 030/о «Контрольна карта диспансерного спостереження»;
  • № 025-3/о «Медкартка студента № __»;
  • № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»;
  • № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»;
  • № 026/у «Медкартка дитини (для школярів і дошкільнят);

Тепер для вступу в школу або дитсадок медкартка дитини вже не потрібна і вимагати її не мають права.

Медкарти студентам також тепер поза законом. Замість них потрібно завести звичайну амбулаторну карту. Як і інші пацієнти, студенти оберуть собі сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підпишуть з ним декларацію і отримають все необхідне лікування та довідки. А студентські поліклініки будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

Скасована і контрольна карта диспансерного спостереження (регулярний огляд здорових людей). Замість цього з середини року пацієнти з груп ризику будуть проходити регулярні скринінгові огляди.

Ліквідується також Книга запису викликів лікарів додому. Тепер лікар не зобов’язаний звітувати про відвідування усіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру. Пацієнт і лікар зможуть зв’язатися один з одним по телефону, і в процесі розмови вирішити, чи потрібен візит.

Вся звітність про прийоми, проведені лікарем, зводиться до 4 цифр на день: загальна кількість звернень дорослих і дітей і кількість відвідувань дорослих і дітей вдома. Ці відомості фіксуються у скороченій в три рази формі № 039/у.

Як показує практика, для обліку одного візиту пацієнта у закладі необхідно було заповнити 5-10 різних паперових документів (дані в яких часто дублювалися), завірити все це підписами і печатками. Наприклад, звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) мав майже 40 полів для заповнення. Не кажучи вже про те, що потім всі дані потрібно було вручну вбивати в комп’ютер.

Щоб зрозуміти масштаби проблеми, в МОЗ підрахували, що кількість візитів пацієнтів в амбулаторні медичні установи в Україні сягає сотень мільйонів щорічно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування