Первинні реєстрації уживаних авто в лютому вперше за багато років перевищили нові


Первинні реєстрації уживаних авто в лютому вперше за багато років перевищили нові

Первинні реєстрації легкових автомобілів в Україні в лютому поточного року склали 12 тис. од., що на 52% більше, ніж роком раніше, при цьому вперше за багато років більше половини первинних реєстрацій (6166 од.) припало на імпортовані іномарки з пробігом, повідомила асоціація “Укравтопром”.

За її даними, при цьому порівняно з лютим 2017 року кількість вживаних машин в реєстраціях зросла вдвічі.

Як повідомлялося, в січні частка старих легковиків в первинних реєстраціях зросла до 44% порівняно з 31% у першому місяці 2017 року.

“Збільшення частки “секонд-хенду” на первинному ринку пояснюється, перш за все, останнім роком дії зниженого акцизу на імпорт уживаних легкових автомобілів і зниженням середньої ціни пропозиції, оскільки в цьому році пільга поширюється вже і на восьмирічні авто”, – констатує асоціація.

Найчастіше в лютому серед ввезених вживаних іномарок номери видавалися автомобілям марки Volkswagen – 949 шт., другою за популярністю маркою була Renault – 846 авто. Замикає трійку лідерів Skoda – 628 авто.

У ТОП-10 первинного ринку іномарок з пробігом в лютому також увійшли: Ford – 429 шт., Nissan – 354 шт., Opel – 316 шт., BMW – 312 шт., Audi – 304 шт., Toyota – 252 шт. і Mercedes-Benz – 202 шт.

Як повідомлялося з посиланням на дані “Укравтопрому”, в лютому в Україні продано 5,9 тис. нових легкових автомобілів, що на 21% більше, ніж у лютому 2017 року.

У 2017 році первинний ринок уживаних легкових автомобілів в Україні зріс у 3,3 разу порівняно з 2016 роком – до 56,744 тис. од. (без урахування авто на іноземній реєстрації), а продажі нових легкових – на 25%, до 82,3 тис. од.

За оцінками експертів, великий потік вживаного імпорту ускладнює реалізацію автомобілів на внутрішньому ринку. Зокрема, у цілого ряду марок імпорт “свіжих” вживаних авто вже переважає над продажами бренду з існуючого парку авто.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні з серпня 2016 року по 31 грудня 2018 року діє закон, який дозволяє фізособам ввозити один старий автомобіль на рік за значно зниженими ставками акцизного податку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування