0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

"Газпром" офіційно повідомив Україну про початок розірвання газових контрактів


"Газпром" офіційно повідомив Україну про початок розірвання газових контрактів

“Газпром” в понеділок офіційно направив повідомлення в “Нафтогаз України” про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж, заявив голова російської компанії Олексій Міллер журналістам.

“Стокгольмський арбітражний суд, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення щодо контрактів на постачання і транзит газу з “Нафтогаз України”. Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу істотно порушило баланс сторін за даним контрактом”, – заявив голова “Газпрому”.

“При цьому арбітраж своє рішення аргументував різким погіршенням економічного становища на Україні. Ми категорично проти, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми в Україні. У такій ситуації для “Газпрому” продовження дії цих контрактів є економічно невигідним і недоцільним. “Газпром” змушений негайно розпочати процедуру розірвання даних контрактів в судовому порядку”, – нагадав О. Міллер.

Читайте також: Транзиту газу до ЄС через Україну до розірвання контракту Газпрому і Нафтогазу ніщо не загрожує – Міненерго РФ

В кінці лютого завершилася багаторічна суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов’язав “Газпром” доплатити НАК “Нафтогаз України” $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу “Газпром” повинен доплатити НАК $2,56 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: "Нафтогаз" vs "Газпром"
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування