Країни ОПЕК до 2023 р. збільшать видобуток нафти на 750 тис. б/д


Країни ОПЕК до 2023 р. збільшать видобуток нафти на 750 тис. б/д

Країни ОПЕК до 2023 року збільшать видобуток нафти на 750 тис. б/д, не-ОПЕК – на 5,2 млн б/д, йдеться в щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) на наступні п’ять років.

За даними МЕА, очікуване різке падіння видобутку Венесуели і Анголи нівелює значне зростання видобутку на Близькому Сході, в результаті чого обсяг виробництва нафти ОПЕК зросте тільки на 750 тис. б/д – до 36,31 млн б/д до 2023 року. При цьому в 2018 році видобуток значно знизиться вперше з 2011 року за рахунок Венесуели, в 2019 році – зростання відновиться завдяки очікуваному відновленню видобутку в саудівсько-кувейтській нейтральній зоні. Очікується, що зростання видобутку продемонструють також Ірак, ОАЕ, Іран і Лівія.

У свою чергу країни не-ОПЕК за п’ять років збільшать видобуток на 5,2 млн б/д – до 63,3 млн б/д. При цьому зростання в основному припаде на видобуток нетрадиційної нафти, тоді як видобуток традиційної нафти, навпаки, трохи знизиться.

Так, тільки зростання видобутку сланцевої нафти США складе 3,7 млн б/д. Значне збільшення також очікується в Бразилії та Канаді, де зняття обмежень з багатьох нафтових проектів призведе до зростання видобутку нафти на 1 млн б/д і 790 тис. б/д відповідно. Перспективи видобутку нафти в Норвегії, який до 2023 року може зрости на 450 тис. б/д, також покращилися після того, як в минулому році були представлені нові проекти для затвердження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування