НБУ планує запуск електронної гривні і миттєвих платежів


НБУ планує запуск електронної гривні і миттєвих платежів

Національний банк України (НБУ) планує активніше впроваджувати проекти в сфері cashless, в тому числі виконати європейську Payment Services Directive 2 (PSD2), оновити Систему електронних платежів з впровадженням миттєвих платежів (instant payments) і здійснити проект електронної гривні.

“Хоча СЕП вже мала протягом своєї роботи певні модифікації, сьогодні, якщо ми рухаємося в європейську спільноту банків, необхідно впровадження Payment Services Directive 2 (PSD2). Це дозволить розширити формати фінансових документів і транзакцій, які можна реалізувати в нашій системі платежів”, – сказав він в інтерв’ю.

Серед таких транзакцій Я. Смолій виділив перекази між фізичними особами без відкриття рахунків.

Читайте також: НБУ замислився про створення е-гривні на блокчейні

“Такий функціонал можна буде зробити в новій СЕП, так звані instant payments – швидкі перекази з гарантією від платника до одержувача: функціонал, в якому ми розглядаємо Нацбанк, комерційний банк та його клієнтів як такий собі виноградний кетяг”, – сказав керівник центробанку.

За його словами, це вимагатиме доопрацювання банківських систем комерційних банків.

“Ми плануємо, що тоді СЕП буде працювати цілодобово. І якщо банки захочуть надавати своїм клієнтам таку послугу і такий сервіс 24/7 365 днів на рік, то це буде користуватися попитом”, – вважає Я. Смолій.

Він також нагадав, що Нацбанк ще в кінці 2016 року анонсував проект електронної гривні.

“Це, по суті, готівка в електронному вигляді, аналог фіатної валюти, яка один до одного буде обмінюватися на готівку або безготівку”, – пояснив в. о. голови НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua