В Індії розроблять «літаючий радар» — паливозаправник


В Індії розроблять «літаючий радар» — паливозаправник

Командування ВПС Індії направило національній Організації оборонних досліджень і розробок замовлення на доопрацювання проекту літака дальнього радіолокаційного огляду і управління, що створюється на базі європейського пасажирського лайнера Airbus A330. Про це, як пише Livefist Defence, заявив керівник організації Селвін Крістофер. За його словами, військові попросили оснастити літак обладнанням для перевезення палива та заправлення інших літаків у повітрі.

Літаки далекого радіолокаційного огляду і управління, інакше звані «літаючими радарами», відповідають за оперативне виявлення повітряних, наземних і надводних цілей противника і передачу даних цілевказання бойовим літакам у повітрі. Всі існуючі сьогодні літаки такого класу додатковими функціями не наділені. При цьому сучасні літаки-заправники, створювані на базі транспортних літаків, можуть використовуватися і для перевезення вантажів та військовослужбовців.

Індія займається розробкою власного «подорожуючого радара» з 2014 року. Вартість програми оцінюється в 3,1 мільярда доларів. За словами Крістофера, оснащення нового літака паливозаправочним обладнанням, яке потребує і організації робочого місця оператора заправки, збільшить вартість програми щонайменше на 17 відсотків, до 3,6 мільярда доларів. Подробиці про перспективну розробку поки що не розкриваються.

До теперішнього часу за проектом «подорожуючого радара» Організація оборонних досліджень і розробок Індії створила станцію радіолокації з активними фазованими антенними гратами масою 12,5 тонни. Радар літака буде мати 360 градусний огляд. Розробники стверджують, що новий літак зможе виявляти винищувачі або крилаті ракети на дальності до 400 кілометрів. Завершити розробку «подорожуючого радара» планується до середини 2020-х років.

На початку 2010-х років Організація оборонних досліджень і розробок Індії створила невеликий літак дальнього радіолокаційного огляду і управління Netra. Він був розроблений на базі бразильського легкого пасажирського літака Embraer ERJ-145. На нього була встановлена станція радіолокації з активними фазованими антенними гратами EL/W-2090, розробленими ізраїльською компанією Israel Aerospace Industries. Цей літак може керувати діями 40 винищувачів і виявляти повітряні цілі на дальності до 300 кілометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування