США обженуть Росію з видобутку нафти: експерти назвали терміни


США обженуть Росію з видобутку нафти: експерти назвали терміни

США обійдуть Росію як найбільшого виробника нафти найпізніше до 2019 року за рахунок приросту видобутку сланців, сказав голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль у вівторок.

Наступного року точно обійдуть, а, може, вже і цього, уточнив він. “Видобуток ресурсів сланцевої нафти в США зростає ударними темпами… США дуже скоро стануть основним виробником нафти”, – сказав Біроль в інтерв’ю Рейтер.

Як показали дані Управління з енергетичної інформації (EIA), обсяг виробництва нафти в США тримався на рівні 10,27 мільйона барелів на добу на тижні до 16 лютого.

Таким чином, США вже випереджають Саудівську Аравію і лише трохи відстають від Росії. У своєму лютневому огляді EIA підвищило середньорічний прогноз приросту видобутку нафти в США. Відомство вважає, що виробництво сировини збільшиться в 2018 році на 1,26 мільйона барелів на добу до 2017-го – до 10,59 мільйона барелів на добу. Голова МЕА також сказав, що не чекає піку нафтовидобутку в США до 2020 року. За його розрахунками, скорочення обсягу виробництва сировини в країні в найближчі чотири-п’ять років також очікувати не варто.

Стрімке зростання видобутку в США залишається одним із головних противаг зусиллям виробників ОПЕК+, які домовилися про обмеження видобутку сировини заради вирівнювання балансу глобального попиту і пропозиції. У грудні 2016 року Організація країн-нафтоекспортерів (ОПЕК) і кілька країн поза картелем, включаючи Росію, домовилися скоротити видобуток сировини приблизно на 1,8 мільйона барелів на добу заради вирівнювання балансу глобального попиту і пропозиції. Угода діє до кінця поточного року.

Крім того, США зараз активно нарощують експорт нафти, в тому числі в Азію, завдаючи удару тим самим по позиціях ОПЕК і РФ в регіоні. Водночас, імпорт нафти в США минулого тижня знизився на 1,6 мільйона барелів на добу до 4,98 мільйона барелів на добу – мінімального значення з 2001 року. Біроль додав, що очікує приросту видобутку нафти і в інших країнах. “Канада, особливо це стосується нафтоносних пісків, і Бразилія з її шельфовыми проектами. Ці дві країни будуть потужними драйверами (зростання пропозиції нафти, крім США)”, – сказав він. Що стосується попиту, то його зростання, за оцінкою голови МЕА, становитиме близько 1,4 мільйона барелів на добу в 2018 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування