Вчені вперше зарядили смартфон лазером з відстані 4 метри


Вчені вперше зарядили смартфон лазером з відстані 4 метри

Завдяки Bluetooth і Wi-Fi ми тепер можемо говорити по бездротовому телефону, але для зарядки смартфона або планшета нам все ще потрібен кабель або безпосередня близькість до бездротового зарядника. Ще одну спробу це змінити зробили фахівці Вашингтонського університету – вони показали, як можна заряджати мобільник за допомогою лазера з іншого кінця кімнати.

Інженери закріпили плоску батарею на кришці смартфона і направили в неї лазерний промінь ближнього інфрачервоного діапазону. З відстані 4,3 м лазер зміг передати 2 Вт електроенергії, зарядивши телефон майже так само швидко, як з цим впорався б старий добрий USB.

Джерело випромінювання автоматично розпізнає готовність смартфона до зарядки завдяки програмі, яка змушує його випускати високочастотний звуковий сигнал, але він невиразний для вуха людини. «Акустична система локалізації дає можливість випромінювачу помітити, що користувач поклав смартфон на зарядну поверхню, яка може бути звичайним столом в іншому кінці кімнати», – говорить Вікрам Ійер, співавтор дослідження, подробиці якого опубліковані в журналі Proceedings of the Association for Computing Machinery on Interactive, Mobile, Wearable & Ubiquitous Technologies.

Для безпеки система оснащена чотирма «охоронними променями», які оточують лазерний промінь. Він відбивається від ретрорефлекторів, встановлених навколо батарейки, і відображається в світлодіоди на самому випромінювачі. Якщо сигнал переривається (наприклад, коли хтось проходить повз), система миттєво відключає передачу заряду.

Для того щоб розсіювати надлишкове тепло від лазерного променя, вчені використовували в якості радіатора смужки алюмінію. Втім, не все тепло пропало марно – невеликий термоелектричний генератор збирав частину енергії і подавав її назад, в батарею. За розрахунками вчених, в майбутньому така система зможе подавати енергію на площу до 100 кв. см з відстані до 12 м, пише New Atlas.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування