Всесвітня продовольча програма переходить на блокчейн


Всесвітня продовольча програма переходить на блокчейн

Використання блокчейну вже дозволило економити по $150. 000 на місяць на банківських комісіях при трансфері грошей для забезпечення продовольством сирійських біженців в Йорданії, пише Bloomberg.

Міжнародні чиновники хочуть уникнути банківських комісій за валютні операції, використовуючи для цього блокчейн. Тому Всесвітня продовольча програма (підрозділ ООН, яке допомагає забезпечити продуктами харчування 100 млн осіб в 80 країнах) розширює власну систему блокчейн-платежів. За словами її керівника Роберта Оппа, відмова від банківських транзакцій на користь розподіленого реєстру на основі платформи Ethereum дозволить заощадити мільйони доларів.

ВПП вперше почала використовувати блокчейн в 2016 році, і в даний час тестує систему для забезпечення продовольством 100 000 сирійських біженців в Йорданії. Тільки в цьому конкретному випадку відмова від банківських комісій дозволяє економити $150. 000 на місяць і виключити 98% банківських зборів, пов’язаних з міжнародними переказами. Щорічно ООН витрачає $1,4 млрд на продовольчі програми і розробки в галузі цифрових технологій. Створення власної фінансової інфраструктури зможе зробити ВПП ефективнішим.

На відміну від криптовалют, які багато хто вважає ненадійними і недовговічними, блокчейн завойовує все більшу популярність у всіх сферах. Він дозволяє переказувати гроші без комісії, реєструвати угоди купівлі-продажу та навіть підраховувати голоси на виборах. Технологія Ethereum дає користувачам можливість випускати токени, які згодом можна адаптувати під конкретні потреби.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua