В США струс мозку вже визначають за аналізом крові


В США струс мозку вже визначають за аналізом крові

Перший аналіз крові для визначення тяжкості струсу мозку отримав схвалення Управління з санітарного нагляду США (FDA).

Про це пише New Atlas.

Цей тест точно і швидко діагностує пацієнтів з внутрішньочерепними ушкодженнями, позбавляючи їх від необхідності проходити дорогу і довготривалу комп’ютерну томографію.

Зазвичай, коли хворий приходить на прийом до лікаря після черепно-мозкової травми, єдиний спосіб ефективно діагностувати його – зробити КТ мозку. Однак, цей метод недоцільний – сканування показує, що понад 90% людей, що звертаються, не мають струсу.

Новий аналіз крові, розроблений компанією Banyan Biomarkers і названий Banyan Brain Trauma Indicator (BTI), відстежує два білкових біомаркери, які потрапляють в кров пацієнта після травми мозку: підвищений рівень UCH-L1 і GFAP коректно вказує на ЧМТ.

Нещодавні клінічні випробування BTI показали, що ефективність аналізу у визначенні внутрішньочерепних ушкоджень становить 97,5%. Ще більш важливим є те, що тест визначає відсутність струсу з точністю 99,6%.

Результати аналізу готові через 3 – 4 години після забору крові. Якщо відповідь позитивна, хворому можна призначати дорогу КТ. Інтерес до новинки вже висловило Міністерство оборони США, яке з його допомогою має намір скоротити витрати на медобслуговування військовослужбовців.

“Аналіз крові на визначення черепно-мозкових травм і струсів не тільки дає медичним працівникам новий інструмент, а й піднімає на новий рівень сучасні стандарти охорони здоров’я в області діагностики”, – говорить представник FDA Скотт Готліб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua