Новий голова ФРС обіцяє підвищувати ставку, незважаючи на обвал акцій


Новий голова ФРС обіцяє підвищувати ставку, незважаючи на обвал акцій

Федеральна резервна система США продовжить поступово підвищувати ставку, в той же час уважно відстежуючи потенційні загрози для фінансової стабільності після недавніх потрясінь на ринку акцій.

Про це повідомив новий глава центробанку Джером Пауелл, передає Bloomberg.

“Ми знаходимося в процесі поступової нормалізації як політики процентних ставок, так і нашого балансу”, – сказав Пауелл, зачитуючи промову на церемонії прийняття присяги в Вашингтоні.

Регулятор буде уважно стежити за появою “найменших ризиків для фінансової стабільності”, додав він.

Це перші публічні коментарі Пауелла з тих пір, як минулого тижня фінансові ринки пережили різкий за останні роки стрибок волатильності, частково викликаний побоюваннями, що зростання зарплат може підстьобнути інфляцію і змусити ФРС швидше підвищувати вартість запозичень.

Хоча новий голова ФРС не торкався в своєму виступі теми нервозності ринку акцій, інші чиновники центробанку були схильні применшувати можливість наслідків для економіки і фінансової системи країни.

Глава Федерального резервного банку Нью-Йорка Вільям Дадлі минулого тижня назвав струс на ринку “дрібницею”, а президент ФРБ Клівленда Лоретта Местер сказала, що те, що трапилося, не вплинуло на її економічні прогнози або думку про необхідність подальшого підвищення процентних ставок.

ФРС знаходиться в процесі нормалізації монетарної політики, розраховуючи забезпечити подальше зростання економіки і продовжити рух до своїх цілей по безробіттю та інфляції, сказав Пауелл.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування