ЦБ Швеції може підвищити ставки в 2018 р. вперше за 7 років


ЦБ Швеції може підвищити ставки в 2018 р. вперше за 7 років

Риксбанк (центральний банк Швеції) в 2018 році має намір вперше за сім років приступити до підвищення процентних ставок.

“У другому півріччі почнеться повільне підвищення ставки репо”, – йдеться в комюніке за підсумками лютневого засідання Риксбанку.

Однак ЦБ обіцяє не поспішати з нормалізацією грошово-кредитної політики з урахуванням нових факторів невизначеності, включаючи інфляційний прогноз і різке зміцнення шведської крони.

Шведський центробанк в середу зберіг ставку репо без зміни – на рекордно низькій позначці мінус 0,5% річних. Базова процентна ставка Риксбанку залишається на цьому рівні з грудня 2015 року. У лютому 2015 року ЦБ вперше опустив її нижче нуля – до мінус 0,1%.

Відповідно до лютневого прогнозу Риксбанку, ВВП Швеції зросте в 2018 році на 2,8%, в 2019 році – на 1,8%. Базова інфляція в поточному році, ймовірно, буде нижче орієнтира (2%) – 1,7%, але посилиться до 2,6% в наступному році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування