Банки Китаю в січні видали рекордні обсяги нових кредитів


Банки Китаю в січні видали рекордні обсяги нових кредитів

Китайські банки в січні 2018 року видали рекордні обсяги нових кредитів у національній валюті – 2,9 трлн юанів ($458 млрд) порівняно з 584,4 млрд юанів в грудні, свідчать дані Народного банку КНР (НБК, Центробанк країни).

Ринок в середньому чекав підвищення до трохи більше 2 трлн юанів.

Темпи зростання обсягів кредитування в юанях різко посилилися минулого місяця на тлі обмежень у тіньовому банківському секторі. Крім того, інтерес до кредитних коштів, як завжди, зріс за місяць до святкування Нового року за місячним календарем, який цього року припадає на 16 лютого.

“Рекордні обсяги нового кредитування в юанях не стали сюрпризом, оскільки вони пов’язані з сезонними факторами: банки завжди більше схильні давати гроші на початку року, і деякі кредити, ймовірно, були відкладені в кінці минулого року”, – написав в огляді економіст Australia & New Zealand Banking Group в Шанхаї Девід Цюй.

В цілому кредитний портфель китайських банків зріс на 13,2% на кінець січня у порівнянні з 31 січня минулого року. Середній прогноз аналітиків припускав уповільнення до 12,5% з грудневих 12,7%.

Незважаючи на боротьбу влади КНР з закредитованістю економіки, в 2017 році банки Китаю видали рекордні обсяги нових кредитів – 13,53 трлн юанів, що на 7% більше, ніж роком раніше.

При цьому сукупний обсяг фінансування (включаючи банківські кредити, позабалансові кредити, а також розміщення акцій і облігацій) в січні збільшився до 3,06 трлн юанів з 1,14 трлн юанів місяцем раніше.

Обсяг грошової маси M1 (сукупність готівкових грошей в обігу і вкладів до запитання) зріс на 15% в річному вираженні після підвищення на 11,8% в грудні.

Найбільш широкий показник, агрегат грошової маси M2 (готівкові гроші і всі вклади) піднявся на 8,6%, в кінці 2017 року зростання становило 8,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування