0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Їстівні QR-коди прийдуть на зміну таблеткам


Їстівні QR-коди прийдуть на зміну таблеткам

Медики з Копенгагенського університету відкрили дешевий метод виробництва персоналізованих ліків. Нова технологія дозволяє наносити на їстівну основу QR-код з «чорнил», що містять необхідну дозу медикаментів. Використання унікального паттерна також дозволить захистити таблетки від підробок.

Група медиків з Копенгагенського університету (Данія) спільно з колегами з Академії Або (Фінляндія) відкрили новий метод виробництва ліків. Вчені пропонують наносити на їстівну основу унікальний QR-код. Для друку підійде звичайний струменевий принтер, в який попередньо будуть завантажені спеціальні біочорнила, що містять активні лікарські речовини.

Друкувати препарати будуть медичні установи або аптеки, причому не заздалегідь і великими партіями, а індивідуально за вимогами пацієнтів. Творці технології сподіваються, що в найближчі роки друкувати ліки можна буде практично на будь-якому принтері.

Для кожного пацієнта штрихкод буде підбиратися індивідуально, залежно від потрібної йому кількості речовин. Такий метод скоротить ризик побічних ефектів через неправильно підібране дозування.

Також вчені сподіваються, що QR-коди захистять пацієнтів від контрафакту. Будь-який власник смартфона зможе перевірити штрихкод у додатку і переконатися в справжності ліків. За допомогою таблеток з кодом вчені мають намір боротися і з помилковими призначеннями. У деяких випадках фармацевти плутають схожі назви препаратів і іноді продають невідповідні ліки. Перед прийомом препарату з QR-кодом у пацієнта буде можливість перевірити, що саме він приймає.

Лікарі також зможуть перевірити, які ліки призначили пацієнтам і для чого їх виписали. Всі QR-коди будуть іменними і при перевірці штрихкоду можна буде з’ясувати, на чиє ім’я виписаний препарат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування