Літак найбільшої австралійської авіакомпанії здійснив перший переліт на біопаливі


Літак найбільшої австралійської авіакомпанії здійснив перший переліт на біопаливі

Літак найбільшої австралійської авіакомпанії Qantas здійснив перший політ між США та Австралією з використанням біопалива.

Boeing 787-9 вилетів 28 січня з Лос-Анджелеса і успішно приземлився через 15 годин 30 січня в Мельбурні.

Повітряне судно було заправлено 24 тоннами біопалива, виробленого з гірчиці Brassica Carinata, що, за даними Qantas, дозволило зменшити викиди вуглекислого газу протягом польоту на 18 тонн в порівнянні з використанням звичайного гасу.

Brassica Carinata – це спеціальний промисловий сорт гірчиці, розроблений канадською компанією Agrisoma Biosciences. Його можна сіяти в районах, непридатних для вирощування продовольчих культур, або ж як покривну культуру для поліпшення якості грунту у перервах між вирощуванням продовольчих культур.

В процесі переробки гірчиця сорту Brassica Carinata дає олію, з якої виходить 20% біопалива для літаків, 70% біодизеля і 10% субпродуктів. В рамках анонсованого в 2017 році співробітництва Qantas очікує, що перший в Австралії урожай зерна для виробництва біопалива буде зібраний до 2020 року.

Раніше в міжнародній організації International Council of Clean Transportation (ICCT) заявляли, що використання реактивного палива, виробленого з рослинної сировини, не призведе до значного скорочення викидів парникових газів.

На думку фахівців ICCT, сукупні викиди сільськогосподарської техніки при виробництві рослинної сировини для альтернативного авіапалива зводять нанівець ефект від його використання. До того ж рослини спеціально модифікуються для використання у промисловості, тому що вироблене з цієї сировини альтернативне паливо стає більш “брудним”. І, нарешті, вважають вони, сировини буде просто недостатньо, щоб покрити всі потреби реактивної авіації, враховуючи, що попит на біопаливо досить високий і в інших транспортних секторах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua