Бельгійський вчений видобув криптовалюту з ДНК


Бельгійський вчений видобув криптовалюту з ДНК

Бельгійський дослідник Сандерс Вуйтс переміг на конкурсі DNA Storage Bitcoin Challenge, в якому він зміг отримати шифр до гаманця з одним біткойном з ДНК.

Про початок конкурсу оголосили ще в 2015 році під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Учасникам необхідно було розкодувати дані біткойна, які організатори конкурсу сховали в зразках ДНК за методом вченого Ніка Голдмана з Європейського інституту біоінформатики.

Переможцю пропонували винагороду у вигляді одного біткойна, вартість якого на момент оголошення конкурсу становила кілька сотень євро. Через невелику винагороду учасники конкурсу не були дуже активними, але ситуація змінилася після того, як криптовалюта почала швидко дорожчати.

Читайте також Не біткойн: названо найбільш безпечну для інвестицій криптовалюту

У грудні 2017 року організатори заявили, що конкурс завершиться 21 січня 2018 року. Бельгійський студент Сандер Вуйтс з Антверпенського університету зміг дешифрувати зразок ДНК за тиждень до закінчення конкурсу. Про те, як йому це вдалося, молодий дослідник докладно написав в особистому блозі.

Організатори конкурсу заявили, що за його допомогою хотіли звернути увагу на можливість використання ДНК як своєрідного «сейфа» для зберігання даних.

Зазначимо, що наприкінці минулого року датські вчені презентували прогресивну розробку — костюм для майнінгу, який дозволяє використовувати людське тіло для видобутку криптовалюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua