Штучний інтелект знайде нові антибіотики


Штучний інтелект знайде нові антибіотики

Проблема зі стійкістю до антибіотиків вже впливає на медицину і безліч людей по всьому світу, і вирішення її найближчим часом не передбачається. Тепер вчені вирішили підключити до розробки нових антибіотиків спеціально створені машинні алгоритми і домоглися вражаючих успіхів.

Стійкість до антибіотиків – це одна з великих проблем сучасної медицини. Через повсюдне застосування антибіотиків і недотримання інструкцій лікаря ліки перестали впливати на бактерії, що викликає проблеми при лікуванні як звичайнісіньких повсякденних захворювань, так і тяжких.

Одна техніка, яка може впоратися зі стійкістю до антибіотиків, – це пошук варіантів відомих антибіотиків. На жаль, це вкрай тяжкий і трудомісткий процес, що вимагає часу. Принаймні, для людей. Коли в справу вступають алгоритми, питання часу перестає бути настільки значущим.

Група американських і російських дослідників створили антибіотичний алгоритм, який, швидко розбираючи бази даних, може відкрити в 10 разів більше варіантів антибіотиків, ніж було відкрито за весь час подібних досліджень в попередні роки.

Алгоритм, відомий як VarQuest, описаний в статті, опублікованій в останньому номері журналу Nature Microbiology. Хосейн Махімані, професор університету Карнегі-Меллона, говорить в прес-релізі, що VarQuest завершив пошук, який методами традиційних обчислень зайняв би сотні років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua