SpaceX успішно протестувала ракету Falcon Heavy


SpaceX успішно протестувала ракету Falcon Heavy

Компанія SpaceX провела перші статичні вогневі випробування зібраної важкої ракети-носія Falcon Heavy.

Про це повідомляє N+1.

Раніше компанія пропалювала три сегменти першого ступеня тільки окремо. Як бічні прискорювачі у ракеті використовуються перші ступені ракет Falcon 9, посаджені після запусків у 2016 році.

Як повідомляє Spaceflight Now, двигуни ракети працювали більше 10 секунд.

SpaceX кілька років розробляє ракету-носій Falcon Heavy. Вона заснована на ракеті Falcon 9, але як перший ступінь використовує не одну, а три секції, аналогічні першому ступеню Falcon 9.

Як і у випадку з більш легкою ракетою, перший ступінь може бути використаний повторно: бічні прискорювачі будуть повертатися на стартовий майданчик, а центральний буде сідати на плаваючу платформу.

Falcon Heavy повинна стати ракетою з найбільшим корисним навантаженням – до 64 тонн на низьку опорну орбіту.

Для порівняння, на даний момент найважче корисне навантаження може виводити Delta IV, яка здатна доставляти на низьку опорну орбіту до 29 тонн.

У 2017 році SpaceX приступила до підготовки ракети до першого випробувального запуску. На початку травня фахівці провели вогневі випробування центральної секції першого ступеня, а в кінці протестували її бічний прискорювач.

У грудні засновник компанії Ілон Маск опублікував перші фотографії практично готової Falcon Heavy, на якій не було встановлено тільки головну частину, а в січні SpaceX опублікувала запис повністю зібраної ракети на стартовому майданчику космодрому на мисі Канаверал.

Тепер компанія завершила один з останніх етапів підготовки до першого запуску. Компанія провела вогняні випробування всіх трьох сегментів першого ступеня зібраної Falcon Heavy, а не окремих компонентів.

В ході “пропалювання” були перевірені всі 27 двигунів Merlin першого ступеня.

За результатами випробувань компанія повинна прийняти рішення щодо першого запуску, який був попередньо призначений на січень 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua