У НБУ розповіли, скільки до інфляції додасть підвищення "мінімалки" до 4200 гривень


У НБУ розповіли, скільки до інфляції додасть підвищення "мінімалки" до 4200 гривень

Національний банк констатує, що можливе підвищення мінімальної зарплати (МЗП) до 4200 гривень і підвищення пенсій з жовтня додасть 1,6 п.п. до інфляції.

Про це повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

“За нашими оцінками, осучаснення пенсій дасть близько 0,8 п.п. від показника інфляції в 2018 році. У 2017 році ефект був не такий значний, тому що сума (виплат) була не така велика”, – повідомив Сологуб.

За його словами, в базовому прогнозі щодо інфляції на 2018 рік, який буде оприлюднений наприкінці січня, Нацбанк закладе ефект від підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень.

“Якщо підвищення “мінімалки” до 4200 гривень відбудеться з 1 липня, то вплив на інфляцію буде близько 0,5 п.п. Важливо розуміти, що тут працює чиста математика. Але є ще інші фактори – та ж монетарна політика, яка може вплинути в зворотному напрямку. Якщо ж підвищення відбудеться з 1 квітня, то ми оцінюємо ефект на інфляцію в 0,8 п.п.”, – зазначив заступник глави НБУ.

Він зазначив, що підвищення МЗП без зростання продуктивності праці має негативний ефект.

“Уряд вільний приймати рішення в рамках своїх повноважень, але має розуміти макроекономічні наслідки. Національний банк не проти підвищення зарплат. Але ось, наприклад, якщо людині підвищили зарплату в два рази, а вона виробляє стільки ж, скільки і до цього, то від цього самій компанії буде тільки гірше, адже у неї не зріс обсяг виробництва, тоді як витрати на робочу силу збільшилися. Якщо у вас продуктивність не росте такими темпами, як підвищується зарплата, то це має негативний ефект”, – зазначив представник Національного банку.

Він також розповів, що підвищення зарплат в країні торік стало важливим фактором зростання цін.

“Ми недооцінили ефект зростання зарплат. Ми вважали, що підвищення мінімальної зарплати (МЗП) до 3200 гривень дасть 1 п.п. до інфляції, а воно дало приблизно 2 п.п. Правда, на інфляцію вплинуло не тільки підвищення “мінімалки”, але і загальна напружена ситуація на ринку праці, пов’язана зі зростаючою міграцією”, – додав Сологуб.

Довідка Finance.ua:

  • На початку грудня Рада доручила Кабміну розглянути можливість підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень уже в цьому році.
  • Мінімальна зарплата зросла на 523 гривні до 3723 гривень з 1 січня 2018 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування