SEC практично закрила двері для біткойнових ETF


SEC практично закрила двері для біткойнових ETF

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США дала зрозуміти, що не має наміру схвалювати реєстрацію ETF на біткойн та інші криптовалюти, поставивши під сумнів можливість відповідності подібних продуктів правилами, передбаченим для захисту звичайних інвесторів, пише газета The Wall Street Journal.

У листі, який SEC направила галузевим групам Волл-стріт, які прагнуть до запуску заснованих на криптовалютах ETF і взаємних фондів, порушується питання про те, яким чином проблеми волатильності і ліквідності біткойна будуть узгоджуватися з необхідністю розрахунку фондами справедливої вартості їх портфелів на кінець кожної торгової сесії.

Проблемою також може стати легке виведення інвесторами коштів з подібних інвестиційних структур, відзначають в SEC.

“Доти, доки ці питання не будуть вирішені задовільно, ми не вважаємо доцільною реєстрацію фондів, які планують інвестувати переважно в криптовалюти та пов’язані з ними продукти”, – заявила Далія Бласс, яка відповідає в SEC за управління інвестиціями.

Низка інвесткомпаній раніше заявили про бажання запустити ETF на біткойн на тлі зростаючого інтересу до ринку криптовалют, однак SEC завжди скептично ставилася до цієї ідеї.

Регулятор також висловлював сумніви щодо розміщень у криптовалютах – ICO (Initial Coin Offering), вважаючи, що багато з цих угод аналогічні за структурою до продажу цінних паперів і повинні підпорядковуватися правилам захисту інвесторів.

У минулому році SEC відхилило заявку братів Кемерона і Тайлера Вінклевосс, засновників біржі криптовалют Gemini Trust, про створення двох ETF на біткойн, заявивши, що глобальний ринок криптовалют недостатньо прозорий.

Деякі експерти сподівалися, що SEC пом’якшить свою позицію після запуску ф’ючерсів на біткойн двома провідними біржовими операторами наприкінці минулого року.

Комісія зі строкової ф’ючерсної торгівлі сировинними товарами (CFTC) дала дозвіл CBOE і CME почати торгівлю ф’ючерсами на біткойн 1 грудня 2017 року.

У своєму листі до галузевих груп Волл-стріт SEC застерегла їх від спроб знайти лазівки, які дозволили б їм запустити фонди, засновані на біткойні або ф’ючерсах на біткойн.

SEC “буде оцінювати подібні дії негативно і розгляне вжиття заходів”, необхідних для захисту звичайних інвесторів, наголошується в листі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua