Названо найбільш і найменш релігійні країни світу


Названо найбільш і найменш релігійні країни світу

Британське видання Telegraph склало карту рівня релігійності в різних країнах світу. Карта складена на основі трьох опитувань WIN/Gallup International, проведених в 2008, 2009 і 2015 роках.

Кожен з опитаних респондентів відповідав “так” або “ні” на запитання, чи вважає він себе релігійним. Потім результати обробили і нанесли на карту. Країни на ній пофарбовані в різні кольори в залежності від того, який відсоток населення є віруючим. Жовтим відзначені місця з найнижчим рівнем релігійності. А далі по зростаючій – до темно-синього.

Як показує карта, найбільш релігійними регіонами є Африка і Близький Схід, не сильно відстають від них Південно-Східна Азія і Латинська Америка.

Лідером є Ефіопія – там віруючих 99%, причому в країні багато як християн, так і мусульман. Такий же показник у Малаві, Нігеру, Шрі-Ланки, Ємену. Наприклад, в Сомалі віруючих – 98%, в Афганістані – 97%.

Західна, Північна і Центральна Європа здебільшого атеїстична. Найбільш релігійна країна Європи – Польща (86%), висока релігійність в Італії (74%) та Греції (71%).

Віра важлива для багатьох південноєвропейських країн, релігійними людьми себе вважають 74% італійців і 71% греків.

З іншого боку, до числа найменш релігійних країн входять Японія (13%), Естонія (16%), Швеція (19%), Норвегія (21%) і Чехія (23%), але Китай перевершує їх усіх з 7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування