Гривня пережила три девальвації — Пинзеник


Гривня пережила три девальвації — Пинзеник

Коріння девальвації гривні, яку ми зараз спостерігаємо, зароджувалося не в 2014 році, коли почалася війна, а значно раніше. Таку думку висловив народний депутат України, екс-міністр економіки (1992-1993) та фінансів (2005-2006, 2007-2009) Віктор Пинзеник в інтерв’ю 112.ua.

«Колись долар коштував 1,88 грн. На жаль, ми стали свідками трьох девальвацій національної валюти: перша була в 1997-1998 роках, друга – в період з 2008-го по 2009-й, і ця – остання. Але коріння її зароджувалося не в 2014 році, а значно раніше. Курс – це продукт двох сил: скільки є валюти і який на неї попит. Коли між цими силами немає балансу, виникає, на жаль, девальвація», – сказав Пинзеник.

На думку депутата, остання – різка і серйозна – девальвація, яку ми пережили, сталася б у будь-якому випадку, незалежно від подій в Криму і бойових дій на Донбасі.

«Причини для девальвації закладалися давно: брак валюти покривали урізанням боргів. Це відбувалося до того моменту, поки в борг нам вже ніхто не давав. І коли проїли внутрішні резерви Національного банку України, гривню прорвало, тому що тримати було вже нічим. Це сталося в 2014 році, але насправді проблема закладалася значно раніше… Потрібно розрізняти причини виникнення проблем та їх наслідки, тому що дуже часто вони не збігаються за часом», — резюмував Пинзеник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування