Panasonic побудує в США «розумне місто майбутнього»


Panasonic побудує в США «розумне місто майбутнього»

Panasonic — один з найвідоміших виробників споживчої електроніки, але в останні роки японська компанія активно розвивається в бік високотехнологічного міського дизайну. Її найбільший проект у цій сфері — будівництво «розумного міста» в США, яке має завершитися до 2026 року. Ініціатива є частиною більш великої програми Panasonic під назвою CityNow.

Як повідомляє Business Insider, проект буде реалізований недалеко від аеропорту Денвера, штат Колорадо. На ділянці порожньої землі площею 162 га вже розміщені пристрої для роздачі безкоштовного Wi-Fi, світлодіодні вуличні ліхтарі, датчики забруднення повітря, сонячні панелі і камери стеження. У разі відключення електроенергії район зможе автономно існувати протягом 72 годин.

Важливу роль у функціонуванні розумного міста буде грати безпілотний транспорт: вже навесні тут з’явиться автономний автобус. Надалі на ділянці шосе довжиною 24 км буде розгорнута високотехнологічна система Road X, яка буде обмінюватися даними з безпілотними автомобілями, наприклад, підказувати оптимальний маршрут руху. Ця частина проекту вартістю $72 млн розробляється спільно з Міністерством транспорту США.

На думку менеджера програми Емілі Сільверман, нові технології поліпшать життя денверців. Наприклад, розумні ліхтарі дозволять скоротити «світлове забруднення» і споживання енергії. Населення столиці Колорадо щорічно збільшується на 15 000 осіб, що загрожує такими проблемами, як пробки і брак доступного житла. Інновації, випробувані в новому районі, допоможуть у їх вирішенні. У разі успіху проекту аналогічні ініціативи можуть бути розгорнуті і в інших американських містах.

Це перший досвід програми CityNow в США, але три роки тому Panasonic успішно завершила будівництво «сталого розумного міста» Фудзівава в 50 км на захід від Токіо. Компанія підключила 1000 будинків до сонячної енергосистеми, яка контролює споживання електрики в режимі реального часу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua