Протяжність ліній метро в Китаї досягла чверті довжини залізничної мережі "Укрзалізниці"


Протяжність ліній метро в Китаї досягла чверті довжини залізничної мережі "Укрзалізниці"

Загальна протяжність мереж метрополітену в Китаї досягла 5022 кілометрів. У 2017 році в країні ввели в експлуатацію 33 лінії сумарною довжиною 869 кілометрів (+62,5% в порівнянні з роком раніше).

Для порівняння: експлуатаційна довжина залізничних мереж “Укрзалізниці” (без урахування Криму та зони АТО) дорівнює 20,9 тис. кілометрів.

Згідно зі звітом Асоціації метрополітенів Китаю, в минулому році перші лінії метро з’явилися в чотирьох містах країни – Шіцзячжуані (адмінцентр провінції Хебей, населення 4,3 млн осіб, з найближчими передмістями – 10,7 млн осіб), Чжухай (портове місто поряд з Макао, 1,6 млн осіб), Гуйян (адмінцентр провінції Гуйчжоу, 3,5 млн осіб) і Сяминь (портове місто в Тайванській протоці, 1,8 млн осіб).

У Гуйяні першу гілку метро з 10 станціями запустили в експлуатацію 28 грудня 2017 року. По ній курсують 34 шестивагонні поїзди. У Сямині перша лінія з 24 станціями має довжину 30,3 кілометрів.

Крім того, збільшилися мережі метро ще в кількох мегаполісах країни. Наприклад, в Пекіні відкрили першу автоматизовану лінію Yanfang довжиною 14,4 кілометра. А в Шанхаї почала працювати лінія 17 з підземною ділянкою довжиною 16,1 кілометра, ділянкою на естакаді довжиною 18,3 кілометра і короткою наземною ділянкою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування