Став відомий регіон України з найвищим рівнем інфляції


Став відомий регіон України з найвищим рівнем інфляції

У грудні 2017 року ціни споживчого ринку Донецької області (без урахування частини зони проведення антитерористичної операції) в порівнянні з груднем попереднього року підвищилися на 15,9%. Цей показник виявився найвищим серед всіх регіонів.

В середньому по Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції) рівень інфляції склав в 2017 році 13,7%. Для порівняння: в 2016 році споживчі ціни зросли в Донецькій області на 11,6% (по Україні – на 12,4%).

Прискорення інфляції в 2017 році відбулося, перш за все, за рахунок зростання цін на продовольчі товари. Якщо протягом 2016 року середні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої в Донецькій області підвищилися лише на 0,2% (по Україні – на 3,3%), то в грудні 2017-го вони були вищі, ніж в грудні попереднього року, на 17,5% (по Україні – на 17,7%).

Таке зростання цін значною мірою викликане очікуваним пожвавленням споживчого попиту (за рахунок підвищення з початку 2017 року вдвічі мінімальної зарплати і збільшення з жовтня пенсійних виплат). Водночас адекватної зміни пропозиції товарів не відбулося, тому що при незначному зростанні виробництва в аграрній сфері і харчовій промисловості (або навіть його зниженні) збільшилися обсяги експорту, зокрема, м’ясних і молочних продуктів.

Ці фактори суттєво вплинули на споживчі ціни і в Донецькій області, де до того ж власних ресурсів м’ясної і молочної сировини для задоволення потреб завжди було недостатньо (наприклад, в 2016 році виробництво м’яса і м’ясопродуктів склало лише 37,3% від загального їх споживання в регіоні, молока і молочних продуктів – 26,8%, а відсутні обсяги компенсувалися ввезенням з інших регіонів і імпортом).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування