ДТЕК купує малосірчистий мазут з РФ


ДТЕК купує малосірчистий мазут з РФ

Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова в січні почав постачання мазуту з вмістом сірки менше 1% виробництва Волгоградського НПЗ (“Лукойл”).

Про це еnkorr повідомили в “Консалтинговій групі А-95”. З 1 по 8 січня ДТЕК поставив близько 5 тис. т мазуту з Росії при загальному імпорті близько 8 тис. т. Крім російського ресурсу, компанія також почала поставки казахського малосірчастого мазуту виробництва НПЗ в м. Актобе.

У листопаді-грудні 2017 р. ресурс цього заводу ДТЕК поставляла “Альянс Енерго Трейд”. Вміст сірки казахського мазуту нижчий за російський і становить близько 0,5%.

Крім ДТЕК, казахський мазут імпортує “Принт Інжиніринг”, поставивши близько 1 тис. т. за перші 8 днів січня.

Відзначимо, що з 1 січня 2018 року в Україні заборонено використання мазуту з вмістом сірки понад 1%.

Восени 2017 р. ПАТ “Укргазвидобування” перейшло на випуск мазуту з сіркою менше 1% і запропонувало 29 тис. т за терм-контрактами на 2018 р. (орієнтовно, половина річного виробництва). На грудень було призначено кілька біржових торгів, але поки що покупців на цей ресурс не було. Також в січні на трьох спотових торгах УГД мазут компанії теж не було викуплено.

“Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ) виробляє мазут із вмістом сірки 2,6%, інформації про перехід ним на випуск малосірчастого мазуту не було.

До введення заборони основним постачальником мазуту в Україні була Білорусь (98% імпорту за 10 міс. 2017 р.) Вміст сірки в цьому продукті становить 2,5%.

З 2018 року, за даними “А-95”, імпорт білоруського мазуту припинено.

З 2016 року споживання мазуту склало 728,5 тис. т, що в два рази більше за показник за 2015 р. (355,3 тис. т) і в п’ять разів більше, ніж в 2014 р. (140 тис. т).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування