Геном 500 тисяч британців стане доступним онлайн до 2020 року


Геном 500 тисяч британців стане доступним онлайн до 2020 року

Шість фармацевтичних компаній Великобританії оголосили про намір розшифрувати геном 500 тис. британців до 2020 року. Революційність проекту в тому, що результати досліджень зроблять загальнодоступними, пише MIT Technology Review.

Британський громадський проект Biobank зібрав ДНК, медичні записи, результати тестів і навіть психологічні оцінки 500 тис. добровольців. Сьогодні це найбільша в світі колекція даних про генетику і здоров’я людини.

Мета проекту – дати вченим і фармацевтичним компаніям потужний інструмент для розуміння хвороб. Дані ДНК анонімні, але з їх допомогою вчені можуть вивчити генетичну основу самих різних проблем: від діабету і раку до залежності від відеоігор і перегляду телевізора.

Тепер вчені планують декодувати 20 тис. генів кожного добровольця. Це не дозволяє декодувати повний геном, але дасть можливість вивчити найважливішу для виробників ліків частину: генетичну послідовність кодування білків, яка є причиною більшості проблем зі здоров’ям.

«Розшифровка нових генних послідовностей збільшить цінність проекту в 100 разів для фармакології і в кілька десятків разів для біології», – каже Сек Катіреан, який вивчає генетику серцевих захворювань у Кембриджі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua