Порошенко назвав умову купівлі російського газу


Порошенко назвав умову купівлі російського газу

Україна стала по-справжньому енергетично незалежною країною і може дозволити собі вирішувати, у кого купувати газ.

При цьому наша держава може купувати й російський газ, якщо він буде дешевий, чесний та некорупційний.

Про це сказав Президент Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави.

«Вони (Газпром – ред.) стукають – може, візьмете наш газ? Та ні – у нас все гаразд. Якщо він буде дешевий, якщо він буде чесний, некорупційний – будь ласка», – сказав Президент та зазначив, що це є важливим, в тому числі і для зниження тарифів для людей.

Він наголосив на важливості для України рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким задоволені вимоги НАК «Нафтогаз України» у справі проти російського Газпрому. Порошенко підкреслив, що відповідно до цього рішення, ціна на газ знижується більш ніж на 130 доларів за 1 тис. кубометрів, порівняно з «абсолютно злочинним контрактом, який був підписаний у 2009 році».

«Уявіть собі, в чиї кишені йшли ці 130 доларів. І 45 млрд коштів за умовою «бери або плати», яка була в цьому контракті», – сказав Президент.

Він додав: «Чому ми в суд пішли тільки зараз? А до цього усі сварили цей контракт, а до суду ніхто не йшов. Бо на голці були. І лише зараз, ми рішучими діями виграли це, забезпечивши нашу енергетичну незалежність, забезпечивши справедливу ціну назавжди. Це важлива перемога».

«Двадцять років Україна була на голці корупції і залежності від Російської Федерації (у постачанні газу – ред.)», – сказав Порошенко.

Глава держави нагадав про передноворічні перемовини, які щороку відбувалися у попередні періоди. «Весь час були переговори щодо постачання газу Україні. Весь час звинувачували Україну – то ми газ крадемо, то ми транзит не можемо забезпечити. Що відбулося за останні два роки – ми енергетично незалежні», – підкреслив глава держави.

Він повідомив, що Україна стала по-справжньому енергетично незалежною країною і може дозволити собі вирішувати, у кого купувати газ.

Довідка Finance.ua:

  • 22 грудня Нафтогаз заявив про перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі у справі щодо контракту на постачання газу за всіма спірними питаннями.
  • За даними української компанії, арбітражний суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням “бери або плати” на суму 56 млрд дол.
  • Крім того, Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів закупівлі газу у Газпрому більш ніж у 10 разів, відповідно до фактичних потреб в імпорті газу.
  • Нафтогаз також вимагає до 16 млрд дол. в арбітражі за транзитним контрактом; рішення очікується 28 лютого 2018 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування