З живих клітин створили тривимірні об'єкти


З живих клітин створили тривимірні об'єкти

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з’ясували, як створювати з живої тканини предмети довільної форми. Для цього вони маніпулювали зародковими клітинами мишей і людей, імітуючи механізми природного ембріонального розвитку. Про розробку пишуть Engadget і Futurism.

За словами авторів дослідження, вони замінили складні принципи, що керують онтогенезом, на прості інженерні правила. Для цього використовувався точний метод 3D-моделювання, відомий як ДНК-керована збірка клітин. Розмістивши активні зародкові клітини на зразку тканини, його вдалося змусити складатися потрібним чином. У природних умовах саме ці клітини формують зовнішній вигляд ембріона. Результатом експерименту стали різні предмети – від чаш до кубиків і спіралей. В експериментах використовувалися клітини мишей і людей.

Вчені вважають, що їхня робота відкриває абсолютно нову галузь тканинної інженерії. Можливості, що надаються самою природою, будуть використані для створення складних штучних тканин. У методу безліч перспектив: за його допомогою можна буде виробляти різні предмети і інструменти, аж до м’яких роботів.

Однак подібні застосування залишаються справою майбутнього. Поки ж нова методика дозволить краще вивчити розвиток живих організмів та вплив механічних змін на зародкові клітини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua