Японія передасть авторські права на ШІ його розробникам


Японія передасть авторські права на ШІ його розробникам

В Японії права на ШІ-алгоритми зараз належать, в основному, замовникам таких систем. Однак, влада Японії збирається поширити закони про авторське право на самих розробників систем штучного інтелекту. Це повинно змінити ситуацію, коли творці ШІ не отримують частку від прибутку, яку приносять великим корпораціям.

Міністерство економіки, торгівлі і промисловості Японії представить нові закони для регулювання бізнес-відносин в сфері ШІ в березні 2018 року, повідомляє Nikkei Asian Review. Правила допоможуть розробникам і компаніям зрозуміти, кому і якою мірою належить інтелектуальна власність на штучний інтелект.

Наприклад, багато банків наймають ШІ-розробників для створення персоналізованих фінансових продуктів. Банк надає фахівцям дані, вони розробляють програму, а всім прибутком і правами на систему штучного інтелекту в результаті володіє банк. Згідно з новими правилами, розробник також отримає частку від прибутку.

Однак, це правило буде застосовуватися не завжди. Кожен випадок буде розглядатися окремо. Відомство врахує, які дані були використані при розробці і наскільки вони унікальні, а також наскільки ексклюзивна створена ШІ-технологія.

Закон допоможе встановити авторські права і в складних випадках. Наприклад, коли ШІ розробляла одна компанія, а дані для навчання алгоритму надавала інша.

Законодавство також передбачить відповідальність компаній у випадках, коли ШІ-система заподіяла комусь шкоду. Компанії будуть нести відповідальність як за якість вибірки даних, так і за якість настройки алгоритму. Міністерство рекомендує компаніям оформляти страхування відповідальності заздалегідь ще до запуску ШІ-продукту.

На даний момент в Японії більшість ШІ-проектів передають на аутсорсинг стартапам. За умовами контрактів всі авторські права належать виключно замовнику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua