Банкам полегшили валютний арбітраж


Банкам полегшили валютний арбітраж

Національний банк (НБУ) спростив умови проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі, що передбачають купівлю/продаж іноземної валюти за іноземну валюту, тобто без використання гривні.

Про це йдеться в постанові НБУ №143 від 26 грудня “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку”, яка набирає чинності 2 січня 2018 року.

Регулятор повідомляє, що банки зможуть здійснювати такі операції за дорученням юридичних та фізичних осіб-підприємців, тоді як раніше їх можна було здійснювати тільки за дорученням клієнтів-фізосіб; зможуть проводити арбітражні операції з новим інструментом – банківськими металами.

У Нацбанку зазначають, що банки також отримають можливість проводити арбітражні операції не тільки з іноземними банками, а й з іноземними небанківськими фінансовими установами, що мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою, а також зможуть укладати договори для проведення арбітражних операцій з іншими уповноваженими банками, які вже встановили відносини з іноземними контрагентами.

Читайте також: НБУ спростив перевезення банківських металів через митний кордон України

“Також скасовуються вимоги про реєстрацію банками в Національному банку правил проведення арбітражних угод… і клієнтських операцій з купівлі-продажу іноземних валют на умовах “форвард” в системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку”, – заявили в НБУ.

Крім цього, прийнята постанова дозволяє міжнародним фінансовим організаціям (МФО) купувати або продавати валюту в будь-якому українському банку на вибір, а не тільки в тій установі, де відкрито їхній рахунок.

Документ скасовує також норму, згідно з якою купівля іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора для виконання боргових зобов’язань позичальника за кредитом дозволяється тільки за умови, що в рахунок кредиту кредитор фактично також передав іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора.

Регулятор упевнений, що зазначені заходи сприятимуть розширенню можливостей банків з проведення арбітражних операцій, розширять коло клієнтів, які зможуть здійснювати такі операції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua