0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Робот допоможе уникнути помилок при операціях на хребті


Робот допоможе уникнути помилок при операціях на хребті

Швейцарські фахівці з Університету Берна і Центру електроніки і мікротехнологій CSEM розробляють нову сенсорну технологію, здатну вивести складні хірургічні операції на хребті на новий рівень безпеки.

Операція з ручної стабілізації хребта, під час якої уражені хребці закріплюються за допомогою спеціальних трансплантатів – клаптів на ніжці – стає все більш поширеною через загальне старіння населення і зростання спінальних захворювань. Однак, ця процедура закінчується невдачею в 15% випадків через свою складність – гвинти не потрапляють в центральну частину хребця або їх кінчики виступають назовні, зачіпаючи сусідні тканини і нерви.

Новий роботизований дриль, оснащений сенсорами, здатний «промацувати» тривимірний ландшафт хребця і, в поєднанні з електроміографічним дослідженням, дозволяє уникнути неправильних влучень, будь то нерви чи краї кісток, повідомляє Engineer.

Високошвидкісні датчики визначають товщину кісток і наявність нервів, звіряють цю інформацію зі зробленими до операції знімками і дають хірургам можливість точно розташувати клаптики на ніжці. Вперше у нейрохірургів з’явилася можливість отримувати дані в реальному часі про те, куди направляти свердла. Хірургічний робот діє з надзвичайною точністю і справляється із завданням набагато швидше від людини, що дозволяє уникати пошкоджень і ускладнень, а також звести до нуля відсоток невдалих операцій.

«Ми вважаємо це майбутнім спінальної хірургії», – заявив Андреас Раабе, один з керівників проекту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування