У Різдво ціни на електрику в Німеччині стали від'ємними


У Різдво ціни на електрику в Німеччині стали від'ємними

У минулі вихідні ціни на електроенергію в Німеччині стали від’ємними. Через перевиробництво електрики власники заводів і інші великі споживачі енергії не витрачали, а отримували по €50 за кожен МВт*год. Причиною послужили низький попит у період свят, тепла погода і сильний вітер.

Від’ємні ціни на електроенергію в Німеччині встановилися в переддень різдвяних свят. В неділю і в перші години понеділка попит на електроенергію був настільки низьким, що енергокомпанії доплачували великим споживачам до €50 за споживання кожного МВт*год.

Подібні випадки поки що не стали нормою в Німеччині, але останнім часом вони відбуваються все частіше. Так, у жовтні вартість одного МВт*год електроенергії в деякі періоди опускалася до мінус €100, а від’ємні ціни трималися протягом 31 години. Також ціна йшла в мінус в травні 2016 року і в минулі новорічні свята. Всього в 2017 році ціни опускалися нижче нуля понад 100 разів, повідомляє New York Times з посиланням на дані біржі EPEX Spot.

При від’ємних цінах споживачам не переказують гроші на рахунок. Просто їх попередні рахунки за електроенергію скорочуються. Але оскільки підсумкові суми складаються з різних нарахувань і податків, а оптова ціна за МВт*год становить лише частину вартості, істотної вигоди споживачі не отримують.

На формування мінусових цін впливають погодні умови. У Різдво в Німеччині встановилася тепла погода, але пориви вітру при цьому були досить потужними. В результаті в мережі з’явилися надлишки енергії, отриманої від вітрових генераторів. Крім того, у свята попит на електрику падає – виробництва тимчасово припиняють свою роботу, а офіси порожніють.

У звичайні дні вітрогенератори в Німеччині виробляють 12% всієї електроенергії, але у вітряні дні цей показник може зростати в декілька разів.

Хоча споживачі можуть отримати невелику вигоду з ситуації, від’ємні ціни на енергію зазвичай вказують на проблеми в енергомережі. Поки що система залишається недостатньо гнучкою і погано адаптованою для чистих джерел енергії. У період підвищеного вироблення вітрової енергії великі атомні та вугільні електростанції не можуть тимчасово призупинити свою роботу, і через це формуються надлишки. Водночас системи зберігання енергії поки що недостатньо розвинені, щоб запасти надлишки на майбутнє.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua