54% вугільних електростанцій в Європі збиткові


54% вугільних електростанцій в Європі збиткові

До 2030 року закривати вугільні електростанції буде вигідніше, ніж модернізувати їх відповідно до нових екологічних стандартів. А без підтримки держави компанії не зможуть навіть викупити дозволи на викиди CO2, пише Bloomberg.

Майже всі вугільні електростанції Європейського Союзу та Великої Британії стануть збитковими в найближчі десять років. Їх буде фінансувати держава, відводячи їм роль страхувального варіанту на випадок, якщо сонячні та вітрові електростанції не будуть справлятися в періоди пікового попиту на електрику. На сьогоднішній день 54% вугільних електростанцій вже не приносять прибутку і існують тільки заради забезпечення пікового навантаження. Такі дані у своїй доповіді опублікувала лондонська компанія Carbon Tracker Initiative.

Оскільки багато європейських країн, від Великобританії до Австрії, прагнуть повністю відмовитися від набільш шкідливого для навколишнього середовища палива, майбутнє вугільної промисловості ще ніколи не здавалося таким похмурим. Британська компанія Drax Group і німецькі Steag і Uniper SE закривають вугільні електростанції рекордними темпами.

До 2030 року вже 97% таких підприємств стануть збитковими, оскільки Європейська комісія припинить їх субсидувати, а забезпечувати регіон електрикою під час пікових навантажень будуть вдосконалені системи зберігання енергії. Крім того, до 2030 року дозволи на викиди CO2 будуть коштувати €31 за тонну — це в три рази дорожче, ніж зараз.

Тим не менш, в найближчі 10 років закриється всього 27% існуючих вугільних електростанцій. Інші будуть працювати, адже поки що неясно, наскільки просунутими стануть технології систем зберігання енергії і чи зможуть вони забезпечити країни електроенергією в години пікових навантажень. Одна тільки німецька RWE, якій належить майже половина вугільних електростанцій країни, змушена буде їх закрити, оскільки це обійдеться на €5,3 млрд дешевше, ніж їх модернізація згідно з новими екологічними стандартами. У звіті Carbon Tracker Initiative говориться, що поступова відмова від вугілля допоможе країнам Євросоюзу заощадити €22 млрд на утриманні та експлуатації збиткових вугільних електростанцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування