Стокгольмський арбітраж визначив, якою буде ціна російського газу для України


Стокгольмський арбітраж визначив, якою буде ціна російського газу для України

Ціна постачання газу від “Газпрому” надалі буде розрахована, виходячи з вартості газу на європейському ринку. Про це повідомив головний комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, посилаючись на рішення Стокгольмського арбітражу, йдеться в матеріалі Сегодня.

“Буде на рівні німецького ринку”, – написав він на своїй сторінці Facebook, відповідаючи на питання про те, як буде розраховуватися ціна російського газу для України.

Вітренко наголосив, що доходи України від транзиту російського газу в Європу в 2-3 рази перевищують доходи, які буде отримувати російська сторона, продаючи газ “Нафтогазу”. “Газпром” платить нам за транзит у 2-3 рази більше, ніж зможе отримувати за продаж свого газу”, – заявив Вітренко.

Довідка Finance.ua

  • 22 грудня “Нафтогаз” заявив, що виграв у Стокгольмському арбітражі суперечку проти “Газпрому” за контрактом на постачання газу за всіма ключовими питаннями. “Нафтогаз” оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу в 75 млрд доларів за весь термін дії контракту на постачання газу.
  • “Газпром” також впевнений у своїй перемозі в суді і заявив, що Україна повинна заплатити 2 млрд доларів, а контракт 2009 року залишається чинним до 2019 року. Крім того, Росія почала нараховувати пеню “Нафтогазу” за несплату цих 2 млрд доларів. Водночас, “Нафтогаз” не визнає цю суму боргу.
  • За словами голови компанії Андрія Коболєва, кінцеве сальдо розрахунків між компаніями стане відомо у лютому 2018 року – після винесення Стокгольмським арбітражем другого рішення – за контрактом на транзит.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування