Криптовалютна криза буде, швидше за все, в Азії - ЗМІ


Криптовалютна криза буде, швидше за все, в Азії - ЗМІ

Видобуток біткойнів потребує багато електроенергії, а найбільший в світі виробник і споживач вугілля – Китай – одночасно є країною розміщення 70% всіх біткойн-«шахт». Це може призвести до дефіциту в країні електроенергії та необхідного для її генерації вугілля. І це тільки одна з ознак наближення криптовалютної кризи, вважає форекс-аналітик компанії Nomura Джордан Рочестер, пише Business Insider.

Головний висновок аналітика: біткойн починає істотно впливати на інші сфери економіки, перш за все, на енергетику. «Оцінки були зроблені в березні 2016 року, на очікуваннях, що до 2020 року майнінг біткойнів потребуватиме стільки ж електроенергії, скільки вся Данія, – говорить Рочестер. – Сьогодні біткойн вже досяг цієї позначки, на три роки раніше запланованого терміну». Зі збільшенням кількості біткойнів у обігу, зростає складність обчислень, а разом з нею і споживання електрики.

«Доти, доки “доказ роботи” є найбільш поширеною формою випуску криптовалюти, це буде призводити до економічних та екологічних витрат», – каже Рочестер, який повідомив, що «має особисту зацікавленість у біткойні та ефірі».

Біткойн з ринковою капіталізацією в $300 млрд вже впливає на ринок виробників чіпів. Nvidia і AMD отримують додатковий дохід від біткойн-індустрії. Причому, акції деяких компаній відразу ростуть, якщо до їхнього імені додається слово «блокчейн».

«Біткойн ще занадто молодий, щоб впливати на глобальний ринок, – говорить Рочестер. – Однак, він вже впливає на регіональні ринки Азії. На Японію припадає половина всієї світової торгівлі біткойном, на США – чверть. Якщо і буде криптовалютна криза, то, швидше за все, в Азії».

Якби майнери біткойна з усього світу створили окрему державу, то вони зайняли б 61-е місце в світі по споживанню електроенергії, залишивши позаду 159 країн. Такого висновку дійшли аналітики британського сервісу Power Compare.

За їхніми оцінками, якщо видобуток криптовалюти буде розвиватися тими ж темпами, то до 2020 року біткойн споживатиме всю світову енергію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua