У Китаї за допомогою 3D-біопринтера створили "живу" штучну кістку


У Китаї за допомогою 3D-біопринтера створили "живу" штучну кістку

Китайські вчені днями з використанням технології 3D-біодруку зробили “живу” штучну кісткову тканину, яка може стимулювати зростання нових клітин.

Таку кістку вже пересадили тварині, і вона прижилася, повідомляє агентство Сіньхуа.

Фахівці вважають, що виробництво функціональних штучних тканин і органів з використанням біотичних чорнил, зроблених зі стовбурових клітин і біоматеріалів, стає тенденцією розвитку галузі регенерації тканин.

“Жива” штучна кістка, створена командою дослідників з шеньчженського інституту передових технологій при Академії наук Китаю, не тільки підтримує високе виживання клітин протягом короткого часу, але і може забезпечити функціоналізацію клітин всередині і поза тілом на тривалий період.

За підсумками експериментів на тваринах було доведено, що “жива” кісткова тканина не тільки здатна відновити пошкоджені ділянки кістки, але і сприяє формуванню нових кісток.

Раніше повідомлялося, що в Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері. Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм показав, що органи людини можна друкувати на спеціальному 3D-принтері. 28-річний Гатенхольм впевнений, що через 20 років за допомогою цієї технології будуть створюватися органи для пересадки людям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua