Нацбанк спростив докапіталізацію банків


Нацбанк спростив докапіталізацію банків

Національний банк прийняв рішення змінити графік досягнення мінімального розміру статутного і регулятивного капіталу для банків, – повідомляє прес-служба регулятора.

«Рішення Національного банку базується на детальному аналізі ризиків діяльності банківського сектора: зараз ситуація у фінансовій системі стабілізувалася, а динаміка показників банків України є позитивною», – наголошується в повідомленні.

При цьому в НБУ відзначають, що адекватність капіталу невеликих банків істотно (більш ніж в два рази) перевищує нормативне значення.

«За результатами діагностики якості активних операцій тільки чотири банки з групи невеликих потребували докапіталізації через незадовільну якість кредитного портфеля», – заявили в прес-службі.

«Отже, об’єктивні чинники дозволили без створення додаткових ризиків для фінансової стабільності пом’якшити графік приведення банками мінімального розміру статутного і регулятивного капіталу до встановленим вимогам», – сказано в повідомленні Нацбанку.

У НБУ зазначають, що при визначенні термінів нового графіка було проведено обговорення з банківським співтовариством, Незалежною асоціацією банків України, профільним комітетом Верховної Ради і Міжнародним валютним фондом.

«У той же час, ключовим завданням для акціонерів і ТОП-менеджменту невеликих банків повинна стати розробка та перегляд бізнес-моделей», – відзначають в НБУ.

За даними НБУ, станом на 11 грудня 42 банки мають статутний капітал менше 300 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua