Британія визнала право громадян на високошвидкісний інтернет


Британія визнала право громадян на високошвидкісний інтернет

З 2020 року влада Великобританії законодавчо закріпить право громадян на високошвидкісний інтернет. Інтернет-провайдери зобов’язані будуть забезпечити всі будинки і підприємства доступом до мережі на швидкості не менше 10 Мбіт/с. Вимога стосується як міських, так і сільських районів, повідомляє Guardian.

Закон про доступ до високошвидкісного інтернету був прийнятий британським парламентом ще в травні, проте тоді юридичні зобов’язання інтернет-провайдерів ще не були визначені. Британська телекомунікаційна компанія BT, яка брала участь в підготовці законопроекту, виступила проти ініціативи і попросила уряд не встановлювати правову відповідальність для інтернет-провайдерів. Однак Міністерство у справах культури, ЗМІ, спорту та цифрових технологій відхилило прохання.

За даними британського регулятора в галузі медіа та комунікацій Ofcom, більше 1 млн будинків по всій Британії не мають доступу до високошвидкісного інтернету. У жителів немає можливості користуватися стрімінговими сервісами, щоб дивитися фільми і слухати музику без попереднього скачування. Організація також виявила, що в деяких районах швидкість 10 Мбіт/с поки рідкість – для 4% житлових будинків і офісів в Британії вона не доступна. Найчастіше страждають жителі сільських районів (17%), рідше – жителі міст (2%).

Глава відомства з цифрових технологій Метт Хенкок попередив, що високошвидкісний інтернет не покриє всю Британію одночасно і автоматично. Однак у мешканців з’явиться право вимагати проведення мережі. Хенкок також визнав, що Британія відстає від багатьох країн за швидкістю і якістю інтернет-з’єднання. Так, в Японії 97% з’єднань проходять по оптоволоконних лініях, тоді як в Британії тільки 3%.

Визнання доступу до швидкого інтернету невід’ємним правом громадян стало частиною прийнятого парламентом Великобританії закону про цифрову економіку, згідно з яким інтернет-провайдери повинні надавати клієнтам компенсацію при невиконанні заявлених послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua