Українці вважають боротьбу з корупцією в країні провальною – соцопитування


Українці вважають боротьбу з корупцією в країні провальною – соцопитування

Більшість українців (85,9%) вважають боротьбу з корупцією в країні повністю або переважно неуспішною, свідчать результати опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з оприлюдненими у четвер у Києві даними опитування, 60,2% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні повністю провальною, 25,7% – переважно неуспішною, але є і певні успіхи, 7,8% вважають таку боротьбу переважно успішною, але в якій є чимало невирішених проблем, і лише 1,2% назвали боротьбу з корупцією успішною.

Більше половини респондентів також у більшості випадків покладають відповідальність за відсутність покарань для корумпованих чиновників на президента (60,3%), 42,3% – на Верховну Раду, 36,9% – на суди, які приймають рішення щодо притягнення до відповідальності корупціонерів, 29,5% – на нові антикорупційні органи (НАБУ і САП) і 25,5% – на правоохоронні органи (Генпрокуратура, СБУ та ін).

На питання “Чи давали ви кому-небудь хабар або подарунок протягом 2017 року за ту або іншу дію або рішення на вашу користь?”, більше половини (60,5%) респондентів відповіли, що не давали і не пропонували, 14,4% відмовилися відповідати на питання, 10,1% зізналися, що давали грошима, 7,1% – давали у вигляді подарунка, 5% сказали, що не давали, хоча у них просили або вимагали, 2,9% не змогли відповісти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування