Американські морпіхи друкуватимуть дрони за 24 години (відео)


Американські морпіхи друкуватимуть дрони за 24 години (відео)

Інженери армії США спільно з Корпусом морської піхоти розробили недорогі безпілотні літальні апарати для підтримки батальйонів, взводів і окремих солдатів, які можна друкувати на замовлення за 24 години.

Ця програма з’явилася два роки тому, і вперше бойові дрони, які можна надрукувати на 3D-принтері, були представлені в 2016 році на щорічній нараді Командування з бойової підготовки та військової доктрини Армії США (TRADOC). Спочатку в розробці цього проекту військовим допомагали фахівці Технологічного університету Джорджії, які об’єднали свої знання матеріалів, авіаційні технології та програмне забезпечення з можливостями 3D-принтерів LulzBot компанії Aleph Objects.

Після внесення в проект додаткових змін технологія була продемонстрована командуванню Корпусу морської піхоти. За словами інженера армійської дослідної лабораторії Ларрі Холмса Мол., морпіхи були дуже зацікавлені в можливості виготовляти апарати під конкретну місію.

Одним з головних аспектів, що зацікавили військових, став прискорений робочий цикл. Зазвичай процес створення дрона займає кілька днів або навіть тижнів, але в даному випадку БПЛА можна надрукувати всього за добу. Більше того, час виготовлення можна скоротити ще більше: розробники планують створити цифровий каталог різних функцій дронів, з якого можна буде просто вибирати потрібну і налаштовувати під задану місію.

Для яких саме завдань будуть використовуватися надруковані дрони, морпіхи США не повідомляють. Швидше за все, вони будуть застосовуватися з метою розвідки. На думку військового експерта Еріка Спіро, дрони, які можна збирати за кілька годин з надрукованих на 3D-принтері елементів і готових електронних запчастин, будуть застосовуватися на рівні батальйонів і нижче, надаючи підтримку ротам, взводам і навіть окремим солдатам. При цьому вартість нового дрона не перевищуватиме кількох сотень доларів, пише Digital Trends.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування