В Україні запровадять єдину систему фінзвітності


В Україні запровадять єдину систему фінзвітності

Єдина Система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку.

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки та впровадження Системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL) підписали голови Мінфіну, НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг.

“Основні завдання регуляторів – впровадження в Україні нової Системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку і розкриття фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі”, – йдеться в повідомленні.

Основою для роботи Системи стане стандарт XBRL. Система буде пропонувати єдиний стандарт звітності залежно від видів діяльності компаній і буде обладнана єдиним вікном для її подання.

Передбачається, що запуск відбудеться в 2019 році, оскільки згідно із законом “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність” підприємства, які представляють суспільний інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам держвлади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме за 2019 рік.

Нова Система фінансової звітності буде впроваджуватися на базі НКЦПФР.

Згідно із законодавством, подавати фінансову звітність у рамках нової Системи будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес: емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів; банки; страховики; недержавні пенсійні фонди; інші фінансові установи і підприємства, які належать до великих підприємств.

При цьому до переліку таких підприємств не були включені професійні учасники фондового ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування