Airbus і Williams будуть разом працювати над висотним дроном


Airbus і Williams будуть разом працювати над висотним дроном

Williams Advanced Engineering є спін-аутом відомої гоночної команди Formula 1 — Williams. Протягом 14 років компанія розробляє надлегкі гнучкі матеріали, що допомагали їй перемагати в перегонах. Зокрема, Williams однією з перших почала використовувати вуглецеві матеріали для корпусу болідів, що знизило їх вагу на 40%. Компанія активно займається дослідженнями в галузі акумуляторів і є єдиним постачальником батарей для гонки FIA Formula E.

Тепер Williams об’єдналася з Airbus для роботи над програмою Zephyr High Altitude Pseudo-Satellite (HAPS) щодо створення висотного дрона, здатного завдяки сонячним батареям цілодобово літати на висоті 20 км — майже в два рази вище за «стелю» більшості магістральних авіалайнерів. Призначення Zephyr — забезпечення зв’язку і спостереження. Першим покупцем стане Міністерство оборони Великобританії.

«Ми раді працювати з [Airbus] в цьому проекті, і сподіваємося поділитися деякими нашими знаннями в галузі електрифікації, акумуляторних систем і передових легких матеріалів, а також вивчити їх величезний досвід в аерокосмічній промисловості», — говорить керуючий директор Williams Advanced Engineering Крейг Вілсон.

Facebook з другої спроби провела успішне льотне випробування апарата на сонячних батареях Aquila, розміром з «Боїнг». Цього разу обійшлося без пригод.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування