71% європейців не хочуть безпілотних автомобілів


71% європейців не хочуть безпілотних автомобілів

За даними опитування, проведеного дослідницькою компанією Ipsos MORI для Mazda, 71% не хоче відмовлятися від водіння, і лише 29% вітають появу безпілотного транспорту.

Те, що переважна більшість опитаних (всього в дослідженні брало участь 11 008 дорослих) зовсім не бажають пересідати з крісла водія на пасажирські місця, здивувало навіть представників Mazda, які очікували, що думки розділяться приблизно наполовину або навіть на користь безпілотників, як у доповіді «Безпілотне майбутнє», складеній компаніями Sam Schwartz, Arcadis і HR&A. наприклад, дослідницький центр RAND вважає, що безпілотники будуть рятувати щорічно 3000 життів і їх варто впроваджувати якомога швидше.

Ще більше вражає те, що вік не мав великого значення в розподілі відповідей. Наймолодша група, від 18 до 24 років, так само розділилася на дві третини і одну третину, і перші стверджували, що навіть незважаючи на появу доступних безпілотників, вони продовжать самі водити машину, а другі віддадуть перевагу, щоб їх возили. І у віці 70+ відповіді були такими самими.

Слід також зазначити, що опитування проводилося в Європі, де ручна коробка передач поширена більше і водіння, найчастіше, вимагає більшої уваги, ніж на довгих і нудних трасах Америки. З іншого боку, одержимість американців «свободою» і середньостатистична недовіра до інститутів влади і нових технологій можуть зробити з них ще більших супротивників безпілотного транспорту, пише Gas2.

Ще одним неоднозначним наслідком впровадження автономного транспорту стане, на думку аналітиків Morgan Stanley, те, що зросте споживання алкоголю. Пасажири безпілотників зможуть вживати спиртне до, після і під час поїздки без будь-яких обмежень, що неодмінно позначиться на зростанні алкогольного ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування