Китай представив трирічний план перемоги в перегонах ШІ


Китай представив трирічний план перемоги в перегонах ШІ

Країна представила план, за яким за найближчі три роки планує прийти до світового лідерства в ШІ, пише Digital journal. План підтримується на найвищих рівнях влади і випливає із загальної концепції країни щодо виходу на світові технологічні лідери.

У Китаї вже діє низка великих програм з виходу в технологічні лідери. Одна з найвідоміших і наймасштабніших називається Made in China 2025. Стратегія, прийнята ще в 2015 році, передбачає досягнення повної технологічної незалежності КНР — від виробництва чіпів до випуску безпілотних автомобілів. Навесні країна анонсувала, що інвестує в неї $300 млрд. Для решти світу це стало очевидним знаком про плани Китаю щодо економічного завоювання світу.

Якщо Made in China 2025 широка програма спрямована на всю промисловість, освіту і науку, то у кожної з галузей є своя – більш вузька. Особливо це стосується штучного інтелекту. З цього приводу у Китаю величезні плани. За останніми даними, країна зібралася вже до 2030 року стати беззаперечним лідером у цьому напрямку, і вже сьогодні робить все необхідне для цього, агресивно підкидаючи грошей для потреб індустрії.

Трирічний план є більш детальним викладом глобального плану до 2030 року. Зараз Державна рада Китайської Народної Республіки разом з Міністерством промисловості і інформаційних технологій докладно пояснюють, як збираються сприяти розвитку штучного інтелекту з 2018 по 2020 рік. Основні пункти плану стосуються масового виробництва чіпів спеціально для ШІ, розробки ШІ-технологій, у тому числі для медичних цілей і створення роботів для полегшення життя всіх верств населення.

Також серед обіцянок — перехід виробництва до більш екологічно доброзичливого формату. Китайська влада планує добиватися цього в тому числі завдяки підвищенню ефективності виробництва в найближчі 3 роки та скороченню енергоспоживання на 10% вже до 2020 року. Окрема частина плану присвячена підвищенню контролю з боку Великого брата. ШІ буде впроваджуватися в усі сфери: пошук злочинців, кредитування, відстеження людей всередині країни, прогнозування рівня злочинів. Отже ШІ для Китаю перетворюється на національну ідею.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua