Туркменія посилила валютне регулювання


Туркменія посилила валютне регулювання

Слідом за скороченням обсягу експорту газу жителі Туркменії втратили можливість купувати готівкову іноземну валюту за офіційним обмінним курсом на рівні 3,5 маната за долар.

На чорному ринку долар торгується по 9,3-9,5 маната порівняно з 8,2-8,5 маната на початку листопада.

Деякі місцеві жителі почали обходити обмеження за допомогою банківських карток, переказуючи гроші з карток у місцевій валюті на картки Visa – такі транзакції здійснюються за офіційним курсом – і переводячи їх у готівку за кордоном.

Однак касири в двох туркменських держбанках повідомили на цьому тижні, що місячний ліміт за такими переказами зменшено вдвічі, до $500.

У листопаді банки Туркменії знизили добовий ліміт зняття готівки з карток MasterCard і Visa до $50, а максимальний обсяг платежів – до $200.

Деякі клієнти банків спочатку припускали, що нові обмеження ввів сам оператор платіжних карток Visa Inc, проте прес-служба компанії заявила, що не змінювала умов роботи з туркменськими кредиторами, відмовившись розкрити обсяг транзакцій в країні.

Довідка Finance.ua:

  • Доходи Туркменії в твердій валюті різко знизилися після того, як Росія в 2016 році припинила імпорт туркменського газу.
  • В результаті чого його основним покупцем став Китай. Однак здійснювані Пекіном виплати, швидше за все, значною мірою нівелюються. Туркменія змушена погашати свій борг перед Китаєм.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua