Польща готова постачати Україні скраплений газ


Польща готова постачати Україні скраплений газ

Польща готова до постачань скрапленого газу до України через газовий термінал у польському Свіноуйсьці.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає Еспресо.TV.

“Ми відкриті до пропозицій щодо постачання Україні скрапленого газу через газовий термінал у місті Свіноуйсьце. До розмови з владою України на рівні відповідних відомств і економічних суб’єктів Польща відкрита”, – сказав Дуда.

Польський президент наголосив, що Польща прагне співпрацювати з Україною для забезпечення спільної енергетичної безпеки.

“Ми говорили про підтримку України шляхом інвестицій у побудову газового інтерконектора. Це завдання реалізується, є тісна співпраця між Польщею та Україною. Ми реалізували цю інвестицію, щоб забезпечити енергетичну безпеку не лише собі, але й іншім”, – зазначив Дуда.

Газовий термінал у Свіноуйсьці, призначений для прийому танкерів зі зрідженим газом, почав роботу в червні 2016 року. Його потужність становить 5 млрд кубометрів газу на рік, але може бути збільшена до 7,5 млрд кубометрів. 25 червня 2016 року термінал прийняв перший танкер – Arctic Princess з норвезького порту Мелкойа, що доставив 140 тис. кубометрів (84 млн кубометрів після регазифікації).

8 червня 2017 року термінал прийняв першу партію газу зі США – танкер Clean Ocean доставив 162 тис. кубометрів зрідженого газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua